نوشته‌های تازه

Title Graphic

اثر بخشی یا ثمر بخشی در ویدیو

Effectiveness or effectiveness

مهمترین مسئله در تولید ویدیو : اثربخش یا ثمربخش ؟

 

Effectiveness or effectiveness in video

 

در بسیاری از موارد پس از تولید یک ویدیو نتایج آن را به درستی تحلیل نمی کنیم که با این کار از بررسی دقیق اثر بخش بودن و یا ثمر بخش بودن آن غافل می شویم .

حال اثر بخش و یا ثمر بخش بودن ویدیو چه تفاوتی با هم دارند ؟

ویدیو زمانی اثر بخش است که به وظیفه و هدفی که برای آن در نظر گرفته ایم رسیده باشد . برای مثال ما ویدیویی تولید کرده ایم که هدف از آن بالا رفتن بازدید سایت ما است . که پس از تولید ویدیو و انتشار آن می توانیم به راحتی بررسی کنیم که ویدیو هدف خود را به درستی انجام داده است یا خیر . اگر این افزایش بازدید سایت به میزانی که برای این ویدیو تعیین کرده بودیم انجام شده باشد ویدیو ما اثر بخش بوده است.

حال ثمر بخش بودن ویدیو چیست؟

فرض کنید ویدیویی را تولید کرده ایم جهت فروش بیشتر و به این هدف هم رسیده ایم و پس از تولید و انتشار ویدیو 70.000.000 تومان فروش افزایش پیدا کرده است . اکنون باید به این موضوع دقت داشته باشیم که برای تولید ویدیو چقدر هزینه کرده ایم ؟ که البته هزینه فقط پول نیست ، بلکه زمان ، انرژی و پول است . طبیعتا اگر برای ویدیویی که 70 میلیون تومان سود داشته است 120 میلیون تومان هزینه پرداخت کرده باشیم یا دو سال زمان گذاشته باشیم قطعا ویدیو با وجود اثر بخش بودن خود ، ثمربخش نبوده است زیرا هزینه ای که برای آن پرداخت کرده ایم بسیار بالاتر از اثر بخشی آن بوده است .

بهمین خاطر است که آقای بابک بادکوبه در جواب این سوال که یک ویدیو گران است یا ارزان این طور بیان می کند: ” این سوال از ریشه مشکل دارد چرا که باید دید ثمر بخشی ویدیو چقدر بوده است ، اگر برای تولید یک ویدیو حتی 1000 تومان هزینه کرده باشیم ولی سود دهی برای ما نداشته باشد این ویدیو گران و از آن طرف اگر برای تولید یک ویدیو یک میلیارد تومان هم هزینه کرده باشیم ولی چند میلیارد تومان سود دهی برای ما داشته باشد ، آن ویدیو ارزان است “

پس با بهره گیری از ویدیوهایجذاب ، اثربخش و ثمر بخش ، کسب و کار خودتان را بیش از پیش قدرتمند کنید .

نظر بدهید