نوشته‌های تازه

Title Graphic

پک شات: مهم ترین تصویر در هر ویدیو تبلیغاتی

پک شات

در این مطلب قصد داریم مهم ترین تصویر در یک فیلم تبلیغاتی را بررسی کنیم: پک شات.

 

پک شات تصویری است که در آن بسته بندی و پکیج محصول به نمایش گذاشته می شود.

 

برای نشان دادن اهمیت پک شات می توان گفت که ساخت کل فیلم، ویدیو و تیزر تبلیغاتی، فقط بهانه ای برای رسیدن به پک شات است. تصویر پک شات همیشه در آخر فیلم تبلیغاتی قرار نمی گیرد. پک شات ممکن است که در ابتدای فیلم تبلیغاتی، در اواسط آن و یا در انتهای فیلم تبلیغاتی قرار بگیرد.

 

برای داشتن یک پک شات خوب باید قواعد زیادی را رعایت کنیم که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • در پک شات، هیچ چیزی نباید بلندتر از محصول معرفی شده باشد. فرض کنید اگر یک گیاه در تصویر پک شات داشته باشیم، گیاه نباید از محصول معرفی شده بلندتر باشد.
 • نور تصویر بک گراند نباید از نور محصول معرفی شده در پک شات بیشتر باشد.
 • روی محصول معرفی شده نباید چیزی قرار گرفته باشد.
 • محصول معرفی شده نباید در پک شات به صورت افتاده باشد.
 • برای داشتن یک پک شات حرفه ای باید به خوبی از نقاط طلایی استفاده شود.
 • در بک گراند محصول معرفی شده نباید از رنگ هایی استفاده شود که محصول در تصویر گم شود. محصول معرفی شده باید دقیقا مانند یک اسطوره در تصویر پک شات بدرخشد.

 

فرض کنید به جای ساخت فیلم تبلیغاتی برای معرفی یک محصول، قصد داریم در رابطه با معرفی یک خدمت خاص، فیلم تبلیغاتی بسازیم. در این صورت معمولاً لوگوی برند در انتهای ویدیوی تبلیغاتی قرار می گیرد. زمانی که لوگو به عنوان تصویر اصلی قرار داده شود، به این تصویر پک شات گفته نمی شود و به آن لوگوشات می گویند.

در لوگوشات، باید لوگوی خود را در قدرتمندترین حالت ممکن، با یک بک گراند مناسب و با یک موشن خیلی خوب وارد صحنه کنیم تا بتواند قدرت نمایی خود را به صورت کامل به نمایش بگذارد.

در صورتی که در رابطه با پک شات ها، نکته جذابی در ذهنتون دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده است، لطفاً کامنت کنید تا بتوانیم در همراه یکدیگر رشد خوبی داشته باشیم.

1 دیدگاه
 • رضایی

  چقدر جالب بود

  مرداد 28, 1399 پاسخ

نظر بدهید